האני מאמין שלנו

מה הניע אותנו להתמודד בבחירות הקרובות ?

האני מאמין שלנו מבוסס על כך שכל מערכת בריאה חייבת ריענון, רעיונות חדשים, דם חדש ותחרות, שבלעדיה כל אורגניזם חי פשוט נובל. לאורך שנים ארוכות, הנציגים שלנו במועצת העיר אשדוד לא הוכיחו את עצמם כמי שבאמת עובד עבורנו ודואג לאינטרסים שלנו. זאת הסיבה, שרוב האנשים איבדו אימון בנבחריהם, והמציאות היא שלמעלה מחמישים אחוז מהתושבים אפילו לא טורחים ללכת להצביע ביום בחירות.

ישנה ציפייה מצד התושבים לאלטרנטיבה ראויה יותר. מועמד חדש, צעיר, נמרץ, נקי כפיים, אך יחד עם זאת בעל ניסיון ורקורד עשייה מוכח. לצערי, נבחרי הציבור שסרחו וכשלו לא מוכנים לפנות את מקומם ולעזוב את הכיסאות המרופדים שלהם. אולם, אנחנו כתושבי העיר חייבים להגיד להם די ! די לכפייה דתית ! די למחסור במקומות עבודה איכותיים ! די לבניית דירות יוקרה במחירי עתק ! די להיעדר מקומות בילוי בעיר !

די ! די ! די !

״אנחנו רוצים לפתוח מחדש את הסטטוס קוו ולאפשר קווי תחבורה ציבוריים בסופי שבוע באזורים בהם רוב האוכלוסייה חילונית, לפתוח את המתנ”סים ואת הפארקים בסופי שבוע ולשנות את חוק העזר העירוני שאוסר על חנויות לעבוד בסופי שבוע.. אנחנו הרוב ומתנהגים כאילו שאנחנו מיעוט !

המטרה שלנו היא למשוך את המצביעים שכבר לא מאמינים שאפשר אחרת, את המצביעים המאוכזבים ולתת לכולם תקווה חדשה ולחולל שינוי שיכול לבוא רק מתוך קואליציה חילונית חזקה שבאמת מגנה על האינטרסים שלנו״.

אני תושב העיר קרוב לשלושים שנה וכאן אני מגדל ומחנך את שלושת ילדיי. מרבית חבריי הקרובים עזבו את אשדוד וניתן לראות שיעור ההגירה השלילית מאשדוד הוא מהגבוהים במדינה. התושבים מצביעים ברגליהם וזהו דגל אדום עבורנו.

 

לקבלת עדכונים חשובים מלאו את הפרטים:

אני מאמין שהניסיון שלי במערכת המוניציפלית באשדוד בתפקידי מפתח שונים, ביניהם סגן יו״ר רשות העירונית למאבק בסמים ויו״ר ועדת הביקורת שלה, דירקטור בחברה העירונית למתנ״סים ויועץ ראש העיר לענייני בטיחות בדרכים, הכשירו אותי להבין איך עובדת המערכת המוניציפלית, ואיך באמת מקדמים מהלכים ביעילות למען התושבים. לא רק זאת, הידע, הניסיון והקשרים שצברתי לאורך השנים בעבודתי בכנסת ובממשלה סיפקו לי את הכלים הדרושים לצורך הבנת מערכת יחסי הגומלין בין המועצה המקומית לשלטון המרכזי, איפה שנמצאים מירב התקציבים והיכן שבאמת מתקבלות החלטות הרות גורל, הנוגעות לעתידנו בעיר.

״לצערי, זו הסיבה למה מרבית הרשימות החדשות עתידות להיכשל, אנשים מבינים שעם כוונות טובות לא הולכים למכולת. יש צורך בעשייה ציבורית קודמת וניסיון פוליטי ומערכתי עשיר, שנרכש לאורך שנים בעבודה קשה ומאומצת.״

חשוב להבין שהבעיות שהעיר שלנו סובלת מהן תלויות בראש ובראשונה בהרכב המועצה, ואם להיות יותר מדויק, בהרכב הקואליציה. כל ראש עיר רוצה שקט תעשייתי ואת הקואליציה שלו הוא מרכיב משיקולי יציבות, נוחות ויכולת שליטה בה. מהרגע שראש עיר בחר בהרכב הקואליציה וחתם על ההסכמים הקואליציוניים, הוא מחויב לאותן הסיעות שמרכיבות את הקואליציה ולאותן הסכמים עליהם הוא חתם.

״החשש שלי הוא שהסיעות החרדיות יהיו מרכיב דומיננטי גם בקואליציה הבאה , ואילו כל מי שמתמודד היום על ראשות העיר מטעם האופוזיציה (הלן גלבר, אלי לחמני, שמעון כצנלסון), במידה ויפסיד עשוי למצוא את עצמו שוב במדבר האופוזיציוני בלי יכולת להשפיע על חיינו למשך 5 שנים נוספות, ולכן הקולות שיינתנו ל רשימות שאותם מועמדים מובילים, המהוות את הרוב השפוי בעיר, ירדו לטמיון.

על כן, הצבנו בפנינו מטרה והיא להיות חברים קואליציה על מנת להשפיע. אין זה משנה איזה ראש עיר ייבחר, אנו חייבים לדאוג לאינטרסים שלנו מהמקום היחיד בו מתקבלות ההחלטות באמת – מהקואליציה. הצביעו  לראש עיר שלדעתכם מייצג אתכם הכי טוב, אבל את הפתק של הרשימה תנו לנו, כי חשוב שהפעם הקול שלכם ישפיע !”

לקבלת עדכונים חשובים מלאו את הפרטים: